O Soulbottles

V roce 2017 byly celosvětové prodeje balených vod okolo 147 000 miliónů dolarů. To ukazuje nejen o jak obrovský trh se jedná, ale také to, kolik plastů se v balených vodách protočí. Právě proto Paul Kupfer a Georg Tarne založili Soulbottles, které nabízí alternativu k baleným vodám, protože nahrazují kupovanou vodu i používané plasty. 

 

Projekt Soulbottles vznikl v roce 2011 ve Vídni, kde chtěli Paul a Georg změnu pro projekt místní stáčené vody z Alp. Lidé si sem chodili vodu pravidelně stáčet do lahví, bohužel, v té době se na stáčení kupovali jednorázové plastové lahve. Proto se rozhodli přijít s návrhem lahve, která bude dost kvalitní, aby se dala dlouho používat, a zároveň nebude obsahovat žádné plasty.

Soulbottles jsou tedy zcela bezplastové, vyrobené v Německu ze skla, nerezové oceli, porcelánu a kaučuku. I přes těžké začátky, kdy bylo téměř nemožné najít dodavatele kaučukového těsnění, se Soulbottles staly velmi oblíbené a nyní se prodávají ve více než 5 evropských státech, v USA, Kanadě nebo Austrálii. Na designu lahví se začali podílet návrháři a umělci, návrh každé lahve je tak jedinečný a podporuje chuť lidí je znovu používat.

Na výrobě lahví se podílí Němečtí dodavatelé. Sklo dodává firma, která se specializuje na výrobu malých ale velmi odolných lahví. Uzávěr zase dodává Německá firma s více než 100 letou historií. Díky použití kaučuku namísto plastu dostaly lahve pečeť Fair Rubber. Celá výroba je navíc optimalizovaná tak, že zanechává neutrální uhlíkovou stopu, díky čemuž Soulbottles získaly pečeť MyClimate - Protect our planet.

Svým jedinečným přístupem k zaměstnancům a dodavatelům získala firma také pečeť Certified Corporation.

Momentálně se změnila struktura vlastníků, Soulbottles tak vlastní všichni ti, kdo ve firmě pracují. Veškeré zisky zůstávají ve firmě a jsou postupně investovány do dalších udržitelných projektů, což je směr, kterým se chtějí v Soulbottles dále rozvíjet.

 

 

Sleduj nás na Instagramu @lahvesdusi