ZAJÍMAVOSTI

Voda jako hlavní zdroj

 

Voda je nejdůležitější složkou naší Země. Obklopuje nás, dává život, někdy jej i bere. Uvědomujeme si to, nicméně nás média často upozorňují nato, že pitné vody ubývá, že mizí ledovce a že přibývají plasty v mořích, oceánech a jiných vodních zdrojích. Je to celosvětový problém.

 

Nezbytná surovina pro přežití

Miliony lidí nemají přístup k nezávadné pitné vodě, spousta oblastí má dokonce absolutní nedostatek vody jako takové. Přitom je to nezbytný zdroj, bez kterého nepřežijeme. Víme ze školy, že bez jídla zvládneme fungovat až čtyři týdny, ale bez vody je to maximálně několik dnů.
Voda je nejen důležitým zdrojem našeho pitného režimu, ale je nezbytná jako každodenní součást fungování ve všech oblastech lidské činnosti, jako je zemědělství, průmysl, obchod, nebo medicína. Spoléháme se na ní vždy, všude a ve všech skupenstvích.

 

Plast ve vodě

Plast se stává v posledních měsících velkým tématem a málokoho překvapí, co odhalily výsledky testování z roku 2017. Vědci z WHO (světová organizace) testovali vzorky vody z různých zemí a prokázali, že až 80 % vzorků obsahovalo části plastu. Nejen touto cestou se pak plast dostává zpět do našeho těla. O zvířatech ani nemluvě, to je samostatné velké téma.

 

Lidstvo zasahuje do proměn přírody a tím se může měnit i množství a kvalita vody v našem okolí. I to, jak moc s vodou plýtváme, může výrazně ovlivnit její kvalitu a množství. Buďme proto ohleduplní nejen k sobě navzájem, ale i k tomu, jak zacházíme s vodou doma i v přírodě.

 

Voda jako hlavní zdroj

1 položek celkem
 

Sleduj nás na Instagramu @lahvesdusi